Odpoledne zaměřené na porozumnění sobě a našim blízkých ve složitých životních situacích

Stalo se vám někdy, že se ve vašem nejbližším okolí odehrála nějaká smutná událost a vy jste nevěděli jak reagovat? Nebo že se někdo z vašich blízkých dostal do složité životní situace (nemoc, úmrtí v rodině, rozpad vztahu, jakákoli ztráta a pod.) a vy jste nevěděli co byste jim řekli? A ještě jinak – možná jste se sami někdy dostali do situace ve které jste potřebovali něčí podporu, dobré slovo, povzbuzení, nebo možná jen soucitné mlčení – a nikdo se nenašel… Takové situace se žel stávají – ale nemusí!

V Komunitním centru Postřelmovská 14, Zábřeh budeme hledat možnosti, které všichni z nás můžeme použít. Naučíme se, jak můžeme porozumět tomu co se děje v mém životě, u mého blízkého, souseda, přítele, u všech, které postihla nepříjemná nebo špatná událost. Zaměříme se ale i na to, jak druhému pomoci, jak ho podpořit – a hlavně – jak svou snahou dělat dobro, druhému neublížit.

Lektory budou: PhDr. Eva Biedermannová, psycholožka hasičů Středočeského kraje, která se díky své profesi setkává se smutkem, strachem a nejistotou, ale již několik let lidem pomáhá tímto úsekem života projít.
Druhým přednášejícím bude Vítězslav Vurst, B.Th, nemocniční kaplan a poradce pro pozůstalé, který již několik let společně s Dr. Biedermannovou vede akreditované výcviky zaměřené na vzájemnou občanskou podporu.

Setkání nazvané Člověku člověkem se uskuteční v sobotu, 9. března 2019, 15. – 18. hod. Těšíme se na užitečně prožité odpoledne.

Související příspěvky