V Zábřehu zahájila činnost poradna pro pozůstalé NA CESTĚ

Pod nedávno založeným komunitním centrem Postřelmovská14 v Zábřehu (jméno centra bylo zvoleno podle místa, kde se nachází – Postřelmovská 14) zahájila v úterý 15. listopadu v 10 hod. činnost Poradna pro pozůstalé NA CESTĚ. Poradna byla otevřena za přítomnosti starosty města Zábřeh, RNDr. Mgr. Františka Johna, Ph.D. a PhDr. Mgr. Naděždy Špatenkové Ph.D. MBA, průkopnice poradenství pro pozůstalé v České republice.

Posláním poradny je poskytovat podporu těm, kteří prožívají ztrátu svých blízkých a uvítali by pomoc, radu, nebo jen prosté sdílení.

Poradenství pro pozůstalé je nabídka lidského provázení v období někdy překvapivého, jindy očekávaného úmrtí člověka, který patřil nějakým způsobem do našeho života. Cílem poradenství je podpora a pomoc v těžkých chvílích života s hlubokým respektem k člověku, který truchlením prochází“, řekla Mgr. Jana Nováková, Ph.D. jedna ze dvou certifikovaných poradců, kteří budou v poradně působit.

Otevření poradny se také zúčastnili zástupci záchranné služby a policie, tedy ti, kteří velmi často přichází do kontaktu s lidskými tragédiemi způsobenými náhlými úmrtími. Poradna NA CESTĚ chce s těmito složkami úzce spolupracovat. „Podporu a provázení blízkým po tragických nebo jakýchkoli úmrtích jsme poskytovali i před založením poradny. Vždy se tak ale dělo na základě osobního předání kontaktu známým člověkem. Nyní chceme naše služby nabídnout všem. Otevření poradny je důležitým článkem v síti podpůrných organizací“, vysvětlil Vítězslav Vurst, B.Th, druhý certifikovaný poradce, který bude v nově otevřené poradně nabízet pomoc a podporu. Bližší informace budou postupně k dispozici na webových stránkách www.postrelmovská14.cz.

Za Poradnu pro pozůstalé NA CESTĚ
Vítězslav Vurst
Tel.: 608 769 002

logotyp-poradna

Související příspěvky